Firma  AKATEX powstała na początku lat 90. ubiegłego wieku. Jej geneza wiąże się przede wszystkim z zaobserwowaną na rynku potrzeba w branży kompleksowego  wytwarzania odzieży specjalistycznej, adresowanej głównie do różnego rodzaju służb medycznych. Siedzibą firmy od początku było Bielsko-Biała – urokliwe miasto na południu Polski.

 

Obecnie  AKATEX, nieustannie się rozwijając, mając żywą, kilkunastoletnią historię, jest firmą finansowaną w 100 procentach z kapitału polskiego.

Nadal zajmujemy się produkowaniem odzieży specjalistycznej i ochronnej adresowanej dla różnych odbiorców, jednakże kluczową produkcję stanowi odzież dla służb medycznych; odzież, która przez szereg lat była technologicznie udoskonalana, by w pełni sprostać czekającym ją odpowiedzialnym zadaniom.

Obecnie szeroką rzeszę odbiorców znajduje przede wszystkim odzież konfekcjonowana za pomocą nowatorskich technologii (specjalistyczne maszyny odzieżowe, urządzenia do podklejania szwów) i wyposażona w najnowszej generacji materiały odblaskowe. Aby uzyskać wyrób finalny najlepszej jakości, “AKATEX” stosuje wysoce specjalistyczny park maszynowy i zatrudnia sprawdzoną, celowo przeszkoloną i doświadczoną załogę.

Posługujemy się materiałami termoaktywnymi, które ze względu na swe walory fizyczne, nadają się idealnie do wykonywania tego rodzaju odzieży, a gwarancję trwałości i 100-procentowej wodoszczelności zapewniają szwy zgrzewane (klejone na gorąco specjalistyczną aparaturą).

Na doraźne zlecenie “AKATEXU” Państwowa Akademia Nauk wykonała szereg badań laboratoryjnych, z których jednoznacznie wynika, że nasza odzież zabezpiecza użytkownika przed zakażeniem i stanowi skuteczną barierę dla chorobotwórczych drobnoustrojów, na które służby ratunkowe są narażone.

Ostatni kwartał 2003 roku zaowocował powstaniem zupełnie nowej linii produkcyjnej, będącej ukoronowaniem długofalowej współpracy merytorycznej i licznych konfrontacji na bazie “odbiorca – wytwórca”. “AKATEX” w pełni dostosował kilkuczęściowy, uniwersalny komplet odzieży specjalistycznej do zaleceń i sugestii Klienta, zwracając uwagę nawet na najdrobniejsze detale technologiczne.

AKATEX 2007

W marcu  nasza firma  obchodziła 16-lecie istnienia, a cały 2007 rok był dla nas rokiem przełomowym. Trwały prace przy budowie naszej przyszłej siedziby, która powstała w pięknej dzielnicy Bielska-Białej -Wapienicy. Nowa siedziba powstała w oparciu o profesjonalne plany budowlane, które w pełni uwzględniają dobro i wygodę nie tylko naszych pracowników, ale przede wszystkim Klientów (obecnych i przyszłych) i  mieściła się bardzo blisko głównej arterii komunikacyjnej, co zlikwidowało kłopoty z dotarciem do firmy.
Akatex przeniósł się do przestronnych, nowoczesnych i w pełni przystosowanych wnętrz już jesienią 2007 roku. Ciekawym rozwiązaniem była rampa zewnętrzna, niwelująca dotychczasowe problemy z dostawą i transportem oraz całkowity brak jakichkolwiek barier architektonicznych, które do tej pory stanowiły utrudnienie w pracy.

WIELKIE WYDARZENIE 2008

15 maja  nasza Firma przeprowadziła się do nowej siedziby przy ulicy Wypoczynkowej 40 w dzielnicy Bielska-Białej -Wapienicy . Potrzeba było zaledwie 10 miesięcy, by w miejscu, gdzie wbito symboliczną pierwszą łopatę, powstał funkcjonalny budynek produkcyjny o najwyższych standardach. Obecnie pracujemy w przestrzennych, nowoczesnych wnętrzach. Część produkcyjna – począwszy od krojowni, poprzez szwalnię, a skończywszy na wykończalni – charakteryzująca się najwyższymi standardami europejskimi.

Część biurowa przestronna i wygodna, a specjalna rampa zewnętrzna ułatwia spedycję towarów.

Cały budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, ponieważ dążyliśmy, by nasza firma uzyskała status zakładu pracy chronionej. Naszym pragnieniem było, by osoby niepełnosprawne mogły się zaktywizować zawodowo i pracować w specjalnie dostosowanych warunkach. 20 marca 2009 AKATEX obchodził 18-lecie swego istnienia. Od wielu lat przyświecają nam te same cele, wśród których dominuje otwarcie na Klienta i doskonalenie oferowanej przez nas odzieży.

2010

Od 18 października 2010 zaczęło obowiązywać nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia w zakresie oznaczenia Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w sprawie umundurowania członków zespołu ratownictwa medycznego. W związku z tym nasza firma stworzyła nową kolekcję odzieży Perfekt – w nowych obowiązujących kolorach, całkowicie zgodną z zapisami rozporządzenia.

20 lat AKATEX (20 maj 2011)

Ten rok był dla nas wyjątkowy, gdyż obchodziliśmy 20-lecie istnienia. Korzystając z okazji podpisania 18 października 2010 roku przez Ministra Zdrowia Rozporządzenia w zakresie oznaczenia Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w sprawie umundurowania członków zespołu ratownictwa medycznego, przygotowaliśmy dla naszych klientów SUPER PROMOCJE na naszej stronie internetowej oraz podczas trwających imprez związanych z ratownictwem medycznym.
Cieszymy się z każdej okazji spotkania na naszym  stoisku firmowym.

2012

18 czerwca br. nasza firma zmieniła siedzibę z położonej na granicy Bielska i Jaworza – Wapienicy na centrum Bielska-Białej. Obecnie znajdujemy się na ulicy położonej blisko głównych ciągów komunikacyjnych (dworzec PKS, PKP), przez co łatwiej i szybciej do nas trafić – nawet nie posiadając samochodu. Od czerwca zapraszamy zatem na zakupy do nowej siedziby przy ulicy Słowackiego 34.