[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Na zadowolenie i satysfakcję naszych klientów pracuje cały sztab młodych i ambitnych osób. Wiodącą rolę pełnią:

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”11481″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”img_link_large” css_animation=”top-to-bottom”][vc_column_text]

mgr inż. Agnieszka Kulińska-Koba

Dyrektor Handlowy

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”11483″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”img_link_large” css_animation=”top-to-bottom”][vc_column_text]

mgr Edyta Pietraszewska

Sekretariat

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

Piotr Broniecki

Specjalista e-commerce

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”22px”][/vc_column][/vc_row][vc_row disable_element=”yes”][vc_column width=”1/3″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Firma AKATEX powstała na początku lat 90 ubiegłego wieku. Jej geneza wiąże się przede wszystkim z zaobserwowaną na rynku potrzebą w branży kompleksowego wytwarzania odzieży specjalistycznej, adresowanej głównie do różnego rodzaju służb medycznych. Siedzibą firmy od początku było Bielsko – Biała – urokliwe miasto na południu Polski.

Obecnie AKATEX, nieustannie się rozwijając, mając żywą, kilkunastoletnią historię, jest firmą finansowaną w 100 procentach z kapitału polskiego.

Nadal zajmujemy się produkowaniem odzieży specjalistycznej i ochronnej adresowanej dla różnych odbiorców, jednakże kluczową produkcję stanowi odzież dla służb medycznych; odzież, która przez szereg lat była technologicznie udoskonalana, by w pełni sprostać czekającym ją odpowiedzialnym zadaniom.

Obecnie szeroką rzeszę odbiorców znajduje przede wszystkim odzież konfekcjonowana za pomocą nowatorskich technologii (specjalistyczne maszyny odzieżowe, urządzenia do podklejania szwów) i wyposażona w najnowszej generacji materiały odblaskowe. Aby uzyskać wyrób finalny najlepszej jakości, AKATEX stosuje wysoce specjalistyczny park maszynowy i zatrudnia sprawdzoną, celowo przeszkoloną i doświadczoną załogę.

Posługujemy się materiałami termoaktywnymi, które ze względu na swe walory fizyczne nadają się idealnie do wykonywania tego rodzaju odzieży, a gwarancję trwałości i 100-procentowej wodoszczelności zapewniają szwy zgrzewane (klejone na gorąco specjalistyczną aparaturą).

Na doraźne zlecenie AKATEXU, Państwowa Akademia Nauk wykonała szereg badań laboratoryjnych, z których jednoznacznie wynika, że nasza odzież zabezpiecza użytkownika przed zakażeniem i stanowi skuteczną barierę dla chorobotwórczych drobnoustrojów, na które służby ratunkowe są narażone.

Ostatni kwartał 2003 roku zaowocował powstaniem zupełnie nowej linii produkcyjnej, będącej ukoronowaniem długofalowej współpracy merytorycznej i licznych konfrontacji na bazie “odbiorca – wytwórca”. AKATEX w pełni dostosował kilkuczęściowy, uniwersalny komplet odzieży specjalistycznej do zaleceń i sugestii Klienta, zwracając uwagę nawet na najdrobniejsze detale technologiczne.

AKATEX 2007

W marcu br. nasza firma będzie obchodziła 16-lecie istnienia, a cały 2007 rok będzie dla nas rokiem przełomowym. Obecnie trwają prace przy budowie naszej przyszłej siedziby, która powstaje w pięknej dzielnicy Bielska – Białej – Wapienicy. Nowa siedziba powstaje w oparciu o profesjonalne plany budowlane, które w pełni uwzględniają dobro i wygodę nie tylko naszych pracowników, ale przede wszystkim Klientów (obecnych i przyszłych) i będzie się mieścić bardzo blisko głównej arterii komunikacyjnej, co zlikwiduje kłopoty z dotarciem do firmy.
AKATEX przeniesie się do przestronnych, nowoczesnych i w pełni przystosowanych wnętrz już jesienią tego roku. Ciekawym rozwiązaniem będzie rampa zewnętrzna, niwelująca dotychczasowe problemy z dostawą i transportem oraz całkowity brak jakichkolwiek barier architektonicznych, które do tej pory stanowiły utrudnienie w pracy.

WIELKIE WYDARZENIE 2008

15 maja br.  nasza Firma przeprowadziła się do nowej siedziby przy ulicy Wypoczynkowej 40 w dzielnicy Bielska – Białej – Wapienicy . Potrzeba było zaledwie 10 miesięcy, by w miejscu, gdzie wbito symboliczną pierwszą łopatę, powstał funkcjonalny budynek produkcyjny o najwyższych standardach. Obecnie pracujemy w przestrzennych, nowoczesnych wnętrzach. Część produkcyjna – począwszy od krojowni, poprzez szwalnię, a skończywszy na wykończalni – charakteryzuje się najwyższymi standardami europejskimi.

Część biurowa jest przestronna i wygodna, a specjalna rampa zewnętrzna ułatwia spedycję towarów.

Cały budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, ponieważ staramy się, by nasza firma uzyskała status zakładu pracy chronionej. Chcemy, by osoby niepełnosprawne mogły się zaktywizować zawodowo i pracować w specjalnie dostosowanych warunkach. 20 marca 2009 AKATEX będzie obchodził 18-lecie swego istnienia. Od wielu lat przyświecają nam te same cele, wśród których dominuje otwarcie na Klienta i doskonalenie oferowanej przez nas odzieży.

2010

Od 18 października 2010 r. zaczęło obowiązywać nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia w zakresie oznaczenia Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w sprawie umundurowania członków zespołu ratownictwa medycznego.  W związku z tym nasza firma stworzyła nową kolekcję odzieży Perfekt – w nowych obowiązujących kolorach, całkowicie zgodną z zapisami rozporządzenia.

20 lat AKATEX (20 maj 2011)

Ten rok był dla nas wyjątkowy, gdyż obchodziliśmy 20-lecie istnienia. Korzystając  z okazji podpisania 18 października 2010 roku przez Ministra Zdrowia Rozporządzenia w zakresie oznaczenia Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w sprawie umundurowania członków zespołu ratownictwa medycznego przygotowaliśmy dla naszych klientów SUPER PROMOCJE na naszej stronie internetowej oraz podczas trwających imprez związanych z ratownictwem  medycznym.
Zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska.

2012

18 czerwca nasza firma zmieniła siedzibę z położonej na granicy Bielska – Białej i Jaworza – Wapienicy na centrum Bielska – Białej. Obecnie znajdujemy się na ulicy położonej blisko głównych ciągów komunikacyjnych (dworzec PKS, PKP), przez co łatwiej i szybciej do nas trafić – nawet nie posiadając samochodu. Od czerwca zapraszamy zatem na zakupy do nowej siedziby przy ulicy Słowackiego 34.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]